Top 5 online hier z gamestolearnenglish.com

Keď chceme učiť slovnú zásobu a precvičovať anglickú gramatiku online alebo na interaktívnej tabuli, jedným z najlepších zdrojov je Games to learn English. Bezplatnú webovú stránku vytvoril Owen Dwyer, ktorý pracuje ako učiteľ angličtiny na Hefei University of Technology v Anhui v Číne. Keď sa ho opýtali, čo ho motivovalo k rozvoju stránky, povedal: „V […]

Keď chceme učiť slovnú zásobu a precvičovať anglickú gramatiku online alebo na interaktívnej tabuli, jedným z najlepších zdrojov je Games to learn English.

Bezplatnú webovú stránku vytvoril Owen Dwyer, ktorý pracuje ako učiteľ angličtiny na Hefei University of Technology v Anhui v Číne. Keď sa ho opýtali, čo ho motivovalo k rozvoju stránky, povedal: „V súčasnosti má toľko detí zariadenia rôzneho druhu, že počúvanie alebo čítanie z učebnice im pripadá dosť nudné.“

S takmer 30 rôznymi interaktívnymi hrami je z čoho vyberať. Aby som vám ušetril trochu času, rozhodol som sa ich všetky vyskúšať a nižšie uviesť do užšieho výberu mojich obľúbených Top 5.

Ak tiež radi používate Owenovu bezplatnú webovú stránku, prečo mu nekúpiť kávu. Ja už som tak urobil.

https://www.buymeacoffee.com/owendwyer

Tu je mojich top 5 hier:

1. Fast English

Rýchly spôsob, ako sa žiaci môžu naučiť a osvojiť si novú slovnú zásobu. Ak chcete, prejdite si najprv slová, ale zvyčajne začnem hrať hneď (pomalá verzia).

Žiaci povedia číslo (1 až 7). Vždy sú v hre nejaké slová, ktoré poznajú a vidia, že ak neuhádnu, dostanú pomoc (ale zostáva menej možností).

Rýchla verzia je skvelá na domáce úlohy alebo na hranie počas prestávok.

2. Falling Clouds

Táto hra je vhodná na osvojenie si gramatických foriem a precvičenie slovosledu.

So skupinou to nie je veľmi interaktívne, pretože sa žiaci zvyčajne musia striedať, ale môžete jednoducho pokračovať tak, že si vytvoria vlastné vety, rozstrihajú ich a pridajú alebo nakreslia k nim obrázok.

3. Past Tense

Táto hra je skvelá na predstavovanie a precvičovanie nepravidelných foriem. Ponúka množstvo opakovaní a pri výbere správnej možnosti vám ukáže aj to, čo je zlé.

Okrem toho si žiaci precvičia slovosled, čo sa vždy hodí.

4. Mystery Animal

Asi najlepšia hra na tejto stránke. Je veľmi interaktívna a rozdeľovanie otázok je výborným cvičením. Prirodzeným spôsobom tiež spúšťa zvedavosť, pretože deti radi riešia záhady.

Ak im chcete dať výzvu, môžete sa rozhodnúť nezobrazovať v hornej časti možnosti (každý môže hádať po 3-4 otázkach) alebo ich požiadať, aby dokončili otázku pred zobrazením možností.

Túto aktivitu môžete hrať aj v reálnom živote. Žiaci nakreslia svoje vlastné tajomné zviera a potom si navzájom kladú otázky. Predtým, ako je zviera odhalené, najprv každý háda.

5. Prepositions

Dobrý online nácvik predložiek spojený s opakovaním množstva slovnej zásoby.

Môžete sa rozhodnúť vypnúť zvuk a posunúť sa dole, aby text nevideli ani žiaci. Keď potom kliknete na správny predmet, získate 3 možné miesta, kam ho umiestniť.

So zapnutým zvukom môžete hrať „Robot“. Žiaci vám povedia, kam máte položku presunúť, buď pomenovaním miesta, alebo hovorením „Hore/Dole!“ alebo „Doľava/Doprava!“.

 

Chcete získať ďalšie tipy a triky na používanie www.gamestolearnenglish.com? Zaregistrujte sa do Class Academy a my vám pošleme prehľad všetkých 29 hier na tejto stránke a ako ich najlepšie využiť.

Ste nadšení z používania hier vo vašej triede? Prihláste sa do Class Academy ešte dnes a získate úplný prístup k celej knižnici nami vytvorených hier, pracovných listov a profesionálnej a komunitnej podpore, ktorú potrebujete na to, aby sa vaša trieda zmenila na vzdelávacie ihrisko.

Aktivity

Inštruktážne videá
s rôznymi aktivitami

CHCEM UKÁŽKU

TIP OF THE WEEK

Užitočné tipy a triky

Chcem dostávať pravidelne

FACEBOOK SKUPINA
CLASS ACADEMY

Komunita učiteľov angličtiny,
ktorí chcú profesionálne rásť

Chcem sa pridať

Čo všetko nájdete
v Class Academy?

Pravidelné video aktivity
Panelové diskusie
Podpornú komunitu angličtinárov
Materiály k aktivitám
Tipy & Triky „Tip of week“

pridajte sa k nám