6 spôsobov, ako ušetriť čas prípravy na hodinu

Chcete, aby boli vaše hodiny interaktívnejšie, pútavejšie a osobnejšie, no máte pocit, že na prípravu takýchto hodín nemáte dostatok času? Nie ste sami. Prieskumy po celom svete ukazujú, že viac ako 80 % učiteľov má pocit, že nemajú čas ponúknuť svojim študentom kvalitné hodiny. A to je demotivujúce. Preto sa pozrieme na 6 spôsobov, pomocou […]

hodiny

Chcete, aby boli vaše hodiny interaktívnejšie, pútavejšie a osobnejšie, no máte pocit, že na prípravu takýchto hodín nemáte dostatok času? Nie ste sami. Prieskumy po celom svete ukazujú, že viac ako 80 % učiteľov má pocit, že nemajú čas ponúknuť svojim študentom kvalitné hodiny. A to je demotivujúce.

Preto sa pozrieme na 6 spôsobov, pomocou ktorých môžeme ušetriť čas na prípravu bez toho, aby sme obetovali kvalitu.

  1. Využime svoje materiály na maximum

Neinvestujme čas do aktivity, ktorú využijeme len raz alebo ktorá skončí po 5 minútach. Vždy si položme otázku: Čo s tým ešte môžem urobiť? Kde inde to môžem použiť? Ak na tieto otázky nevieme uspokojivo odpovedať, aktivitu ani nezačínajme pripravovať!

  1. Zdieľajme

Keď nemáme dosť času, často si želáme, aby sme sa vedeli naklonovať. A teda, prečo sa nepostarať o to, aby sme boli aspoň dvaja! Vytvorme kultúru zdieľania medzi svojimi kolegami, aby sme zakaždým, keď investujeme, dostali späť dvojnásobok alebo trojnásobok.

  1. Rozplánujme si naše hodiny

Ak naše hodiny rozdelíme na ľahko identifikovateľné časti, uvidíme, že sa nemusíme pripravovať na celú hodinu, ale len na časti, v ktorých chceme urobiť niečo nové. Trik je v tom, že si zostavíme svoj repertoár aktivitu po aktivite a recyklujeme, kedykoľvek je to možné.

  1. Buďme praktickí, nie perfektní

Pri príprave materiálu sa zamerajme na: „To bude stačiť (zatiaľ)“. Zníženie vlastného štandardu nám môže pomôcť dvoma spôsobmi: môže ušetriť veľa času a zároveň ponecháva priestor na zlepšenie. Ponechať priestor je skvelá stratégia, pretože keď aktivitu zlepšíte, budete mať pocit, že je úplne nová. A takto budú vnímať aj naši žiaci.

  1. Zaraďme prípravu do samotnej hodiny

Prípravou materiálu môžeme stráviť hodiny, pretože to považujeme za svoju povinnosť, ale nemusí to tak byť. Namiesto toho, aby sme si všetky prípravné práce robili sami, vždy, keď môžeme, vytvárajme materiál počas hodiny spolu so žiakmi. Napríklad pokreslia prázdne kartičky a napíšu na ne novú slovnú zásobu. Niečo sa pri tom naučia a zároveň prevezmú väčšiu zodpovednosť za učenie a materiál (kartičky dokonca prežijú dlhšie 😊).

  1. Nebrowsujte internet

Väčšinu času na prípravu stratíme pri prehliadaní internetu, aby sme našli nápady, inšpirácie alebo aktivity. Je to únavné a zdĺhavé najmä vtedy, ak presne nevieme, čo hľadáme. A čo tak mať jedno miesto, kde môžete získať všetku svoju inšpiráciu, podporu a materiál. To vám ušetrí čas najviac. Class Academy je takým miestom. Možno je čas to preskúmať.

Aktivity

Inštruktážne videá
s rôznymi aktivitami

CHCEM UKÁŽKU

TIP OF THE WEEK

Užitočné tipy a triky

Chcem dostávať pravidelne

FACEBOOK SKUPINA
CLASS ACADEMY

Komunita učiteľov angličtiny,
ktorí chcú profesionálne rásť

Chcem sa pridať

Čo všetko nájdete
v Class Academy?

Pravidelné video aktivity
Panelové diskusie
Podpornú komunitu angličtinárov
Materiály k aktivitám
Tipy & Triky „Tip of week“

pridajte sa k nám